Mówi się, że nie ma ludzi idealnych. Nie ma też firm idealnych. Mimo że produkty Apple cieszą się dużą popularnością, to niektóre modele nie są niestety pozbawione wad. Tak jest w przypadku iPhone’a 6 oraz iPhone’a 6 Plus. Użytkownicy obu modeli na całym świecie zgłaszają spore problemy z wyświetlaczami.
Jakie to dokładnie problemy? Niektóre telefony reagują na dotyk z opóźnieniem albo w ogóle na niego nie reagują. Z kolei inni klienci skarżą się na uciążliwy szary pasek na górze ekranu. Jak dowiedział się serwis iFixit, problem wydaje się globalny i poważny.

Wystarczy tylko przytoczyć kilka statystyk. W samej tylko Luizjanie zidentyfikowano już po 100 telefonów obu modeli z problemami z wyświetlaczem. Dodatkowo ludzie masowo oddają iPhone 6 oraz iPhone 6 Plus do serwisów, co potwierdza chociażby właściciel firmy STS Telecom. Oczywiście główną przyczyną serwisowania tych produktów Apple są nieprawidłowości związane z reakcjami telefonów na dotyk.

Nie jest to problem lokalny, ponieważ podobne usterki zgłaszane są również w Polsce.

Co więc stoi za takim stanem rzeczy? Najprawdopodobniej winowajcą jest sterownik dotyku, który mieści się na płycie głównej. Duży wpływ na ten problem może mieć konstrukcja iPhone’a 6, która od samego początku wzbudzała wiele kontrowersji. Wyginające się telefony doczekały się nawet określenia Bendgate.

Co zatem zrobić, jeśli i nam przytrafiają się problemy z iPhone’m 6 lub 6 Plus? Najlepszym rozwiązaniem jest wymiana całego telefonu, ponieważ usterka może okazać się bardzo trudna do usunięcia. Przypomnijmy, że w Polsce gwarancja na obydwa modele iPhone’a ważna jest przez 1 rok, natomiast rękojmia trwa dwa lata.
W przypadku, gdyż nasz telefon nie jest już objęty gwarancją, nie pozostaje nam nic innego jak oddać go do naprawy lub zamienić na inny model. Wybierając wariant naprawy, dobrze jest poszukać renomowanego i wiarygodnego serwisu, gdyż jak wspominaliśmy naprawa tej usterki to dość kłopotliwa sprawa i warto, żeby była zrobiona porządnie.

Generalnie iPhone ‘y 6 na pewno nie zaliczają się do najlepszych produktów Apple. Problemy z wyświetlaczem to nie wszystko, z czym musieli i cały czas muszą mierzyć się użytkownicy tych telefonów. Przypomnijmy, że część modeli iPhone’a 6 Plus sprzedawanych przede wszystkim pomiędzy wrześniem 2014 roku a styczniem 2015 roku, miała wadliwe kamery iSight, co w konsekwencji prowadziło do rozmywania zdjęć. W efekcie Apple uruchomiło specjalny program służący do wymiany wadliwych podzespołów.

Ciekawe, czy podobna usługa zostanie uruchomiona w przypadku wyświetlaczy…

Jeżeli masz problem ze swoim iPhonem 6 to polecam jeden z tych popularnych serwisów:
https://sprawdzonyserwisant.pl/popularne-serwisy

Źródło obrazka:
https://www.instagram.com/gain.lord/