Mamy już informację o tym, że nowy iOS jest przedstawiony i po analizie można powiedzieć, że zmiany są istotne i jest ich całkiem sporo. Pierwsza istotna sprawa to zmienione dość znacząco centrum powiadomień, które ma stać się całkowicie interaktywne. Będzie ono umożliwiać odpisywanie na wiadomości przez specjalnie przygotowany panel albo też interakcję z aplikacjami bezpośrednio z ekranu blokady. Inna ważna zmiana to interfejs i dodanie do niego specjalnych kontaktów ulubionych co będzie dostępne z poziomu przełącznika kart aplikacji.

Wystarczy użyć dwa razy przycisku Home i będzie można wybrać ten kontakt, do którego chcemy dzwonić czy wysłać wiadomości. Spotlight to również ten element, który został udoskonalony. Dostajemy między innymi możliwość przeszukiwania programów POI i piosenek to ciekawe te opcje jakie dostajemy to również możliwość nie tylko przeszukania urządzenia i jego pamięci, ale również sklepu iTunes. Dzięki temu, co obecnie dostajemy będzie można podać informacje w ramach strony internetowej również z Wikipedii.

Wśród tych zmian istotnych pojawia się nowa klawiatura QuickType. Jak nie trudno się domyśleć chodzi o zaawansowane podpowiedzi dzięki którym proces wprowadzania tekstu będzie znacznie szybszych. Chodzi o to, by skutecznie pracować nad nawykami pisania użytkownika a więc tych słów, które są najczęściej używane. Mamy tam opcje takie jak SwiftKey. Wordkey czy Swype. Ciekawostką będzie również oferowanie podpowiedzi na podstawie naszych wcześniejszych konwersacji. Szkoda jedynie, że taka opcja szybkiej klawiatury na tą chwilę nie będzie dostępna na urządzeniach korzystających z naszego języka.

Zdaje się, że interesujące są także zmiany, jak chodzi o aplikacje do wysyłania wiadomości. Uzupełniona będzie ona o możliwość określania wątków grupowych oraz opcję dodawania i usuwania użytkownika z takich rozmów. Możliwe będzie również opuszczenie konwersacji, albo też wprowadzenie restrykcji poprzez połączenie Dot Not Distrub. Można liczyć na opcję nagrywania notek głosowych a także krótkich filmików czy też możliwość robienia zdjęć w trakcie trwania rozmowy. Wszystko będzie możliwe przez użycie jednego prostego gestu, a wiec ta obsługa urządzenia nie będzie trudna.

Wydaje się, że producent popracował nad zmianami systemu dość skutecznie i te efekty jakie dostajemy są świetne. Można liczyć na to, że wiele tych zmian miało charakter typowo praktyczny i dzięki temu będzie można takie urządzenie wykorzystywać lepiej w codziennym życiu. Nie było zabaw nad elementami o małym znaczeniu ale pełne skupienie na tych kwestiach, które w danym przypadku będą kluczowe.

Źródło: https://www.sprawdzonyserwisant.pl