Tekst powstał przy współpracy z firmą http://ambientmarketing.pl/ Szukacie firmy, która będzie was pozycjonowała i zajmuje się tworzeniem stron internetowych w okolicach Nowego Tomyśla? To skontaktuj się z nimi!

Czy Nowy Tomyśl jest dużym miastem? Jeśli bralibyśmy pod uwagę jedynie liczbę jego mieszkańców, czyli 25 tysięcy osób, należałoby uznać, że w skali całej Polski jest to miasto średnie. Kiedy jednak do tego dodamy jeszcze osoby, które mieszkają w sąsiadujących z nim miejscowościach, liczba osób zwiększyłaby się aż do 40 tysięcy, co jest już znaczącą sumą. W związku z tym, czymś normalnym jest fakt, iż mieszkańcy nie znają wszystkich atrakcji jakie znajdują się w tym mieście, ani nie są w stanie poznać wszystkich działających tu przedsiębiorców.

Dla osób zajmujących się prowadzeniem biznesu nie jest to do końca korzystna sytuacja i dlatego w wielu przypadkach zastanawiają się oni jak zainteresować swoją działalnością potencjalnych klientów. A nie jest to wcale takie trudne, bo wystarczy jedynie odpowiednio wypozycjonować swoją stronę na Nowy Tomyśl, by jego mieszkańcy dowiedzieli się o Twoich usługach.

Pozycjonowanie na Nowy Tomyśl, czyli co?

Internet jest dzisiaj najlepszym z możliwych narzędzi, dzięki któremu w szybki sposób można wyszukać jakąś usługę w naszej najbliższej okolicy. Niemalże każdy z nas korzysta w tym celu z wyszukiwarki Google, do której wpisujemy frazę kluczową, jaką najczęściej jest nazwa usługi oraz miasta, w którym jej szukamy. Gdy zatem musimy przerobić starą sukienkę wstukujemy „krawcowa Nowy Tomyśl”, natomiast gdy chcemy przejść na dietę, będziemy szukać pod hasłem „dietetyk Nowy Tomyśl”. Tak naprawdę nieważne jakiej usługi czy produktu szukamy, sposób korzystania z Google jest w tym przypadku zawsze bardzo podobny.

Jak zapewne duża część osób mogła się o tym przekonać, wyszukiwarka Google nie jest w stanie przekazać nam jednak informacji o każdym przedsiębiorcy działającym w konkretnej branży na terenie naszego miasta. Ci z nich, którzy nie wykorzystują swojej szansy na zaprezentowanie się w takich wynikach wyszukiwań, niestety jednocześnie tracą możliwość pozyskania sporego grona kolejnych klientów. W związku z czym, warto zastanowić się nad właściwym wypozycjonowaniem strony na Nowy Tomyśl.

Bądź lepszy niż Twoi konkurenci!

Kwestia tego czy strona danej firmy znajduje się w wynikach wyszukiwania to jednak nie wszystko. Aby być faktycznie widocznym w sieci, strona ta powinna być bowiem widoczna na pierwszej stronie takich wyników. Większość użytkowników Internetu nie korzysta przecież z kolejnych stron, gdy wszystko czego potrzebują znajduje się na tej pierwszej. Pojawienie się choćby na drugiej czy trzeciej stronie w Google oznacza bardzo małe szanse na zostanie zauważonym.

Pierwsza dziesiątka to jednak nadal może być mało. Oczywiście proporcjonalnie szanse na wzbudzenie zainteresowania większej ilości osób rosną, jednak chcąc odnieść prawdziwy sukces, warto walczyć o to by znaleźć się w pierwszej trójce.

Po co nam miejsce w top 3?

Przede wszystkim chodzi o ruch generowany na stronach pojawiających się w wynikach wyszukiwania Google. Większość szacunków wskazuje jasno na to, iż najwięcej zgarniają go strony z pierwszych trzech miejsc, bo aż do 80%. Taki wynik jest zatem niemalże gwarantem zwiększenia się liczby osób zainteresowanych naszymi produktami czy usługami.

Ale to nie wszystko, ponieważ jest jeszcze kwestia niewiedzy internautów. Większość z nich nie ma pojęcia o tym, iż coś takiego jak pozycjonowanie stron pod dane frazy, na przykład Nowy Tomyśl, w ogóle istnieje. Z tego powodu, są oni przekonani, że na najwyższych pozycjach znajdują się firmy najwyżej ocenione przez Google, które są lepsze od innych i świadczą świetnej jakości usługi.

Jakie należy wyciągnąć z tego wnioski? Nade wszystko trzeba sobie uświadomić jak ważne jest pojawienie się w wynikach wyszukiwania Google, a zwłaszcza na pierwszych trzech pozycjach. Jeśli już zdecydujemy, iż chcemy osiągnąć taki wynik, warto podjąć współpracę z firmą, która specjalizuje się w pozycjonowaniu lokalnym, dzięki czemu nasza strona będzie miała szansę na znalezienie się w top 3. Zachęcamy do skontaktowania się z nami, gdyż razem możemy zadbać o pozycję Państwa strony i tym samym na zwiększenie liczby zainteresowanych klientów.